تبلیغات
...ریعان... - چکیده ای از .....سیر میزگرد آزاد خواهران دانشجو..... تاریخ 2/91
...ریعان...
اللهم اجعلنا من انصار المهدی

سیر میزگرد آزاد خواهران دانشجو 

در محل سالن کنفرانس دانشکده ادبیات برگزار شد.

موضوع مباحثه: آیا اسلام تامین کننده سلامت زن هست یا خیر...

 در زمان امروزی به دلایلی چون تاثیر رسانه های جمعی و سیستم فرهنگی مدرن ، شرایطی به وجود آمده که ما را از آن چارچوب عمل ی که اسلام برایمان تعریف کرده خیلی فاصله انداخته و بخشی هم مربوط میشود به نوع و میزان انتظارات اهل خانواده از فرزند و تبعا تاثیرات و پیامد های خاصی که بر رفتار فرزند دارد.

یک دین قابل اعتماد باید آن دینی باشد که برای همه افراد در همه زمان تامین کننه سلامت جمسی و روحی و معنوی  بشر باشد و دین اسلام آن دینی است که تک تک احکام آن با عقل و منطق انطباق دارد.

قرآن کلام الهی ، کتابی است دقیق که حتی برای خوردن و آشامیدن احکام ویژه دارد و تاکیدش در این باره بر این است که از غذاها حلال آن را بخورید. وقتی قرآن ما را سفارش میکند به اینکه قبل از هر غذا نام خدا را بر زبان آوریم از دلایل آن به این خاطر است که همه پدیده های عالم دارای انرژی های خاصی هستند و قطعا ان غذایی هم که خورده میشود با آن انرژی مثبت یا منفی ای که دارد بر جسم و روان فرد تاثیر میگذارد و یا برای مثال پولی که از راه حرام به دست می آید ،دوایی که با آن پول خریداری میشود به بهبود فرد کمک مثبتی نخواهد کرد و یا غذایی که از راه نامشروع به دست میآید و نام خداوند بر آن خوانده نشود بیماری ها تاثیرات منفی در بدن مادر ایجاد میکند که خود مادر از آن نا آگاه هست و لیکن بر رشد جسمی و روحی جنین اثر میگذارد که چه بسا همین تاثیر منفی با خوانده شدن نام الله نابود گردد. در قرآن به خوردن زیتون تاکید فراوان شده و آن میوه ای است که خود به تنهایی معجزه ای میباشد که تواما سلامت روحی و جسمی را تامین میکند. 

طی پژوهشی به این نتیجه رسیده اند که خانواده طلبه ها از آن رو که در زندگی به حلال و حرام توجه دارند فرزندان سالم تر و باهوش تری نسبت به دیگری دارند. و به طور خلاصه قرآن توصیه هایی برای نوع و میزان خوردن و آشامیدن و هر آنچه سلامت بده را تامین میکند را دارد که هر عقل سلیمی آن را می پذیرد.

طبقه بندی: میزگردهای آزاد، خواهران، 
ارسال توسط مدیر وبلاگ
موضوعات ویژه
هفته نامه
عضویت در هفته نامه

نظر سنجی
ارزیابی شما از این وبگاه؟

صفحات جانبی
لوگوی دوستان

ابزار اضافه