تبلیغات
...ریعان... - بیانیه به مناسبت سالروز حماسه ی 9 دی
...ریعان...
اللهم اجعلنا من انصار المهدی

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 11 اسفند 1392

بیانیه ی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه یاسوج به مناسبت سالروز حماسه ی 9 دی


hftgft.jpg


   سال 88 را باید از پیچیده ترین برنامه های دشمنان و "تشنگان این خاک" به حساب آورد که آغاز آن از انتخابات ریاست جمهوری و اتمام آن در عاشورای حسینی رقم خورده است. اما جای سوال دارد که آیا این برنامه ی از پیش تعیین شده، برای ملت عظیم جمهوری اسلامی ایران هم پیچیده بود؟ پاسخ این سوال بی شک "خیر" خواهد بود. مگر دنیای غرب متوجه سیل بزرگ توجهات مناطق دور و نزدیک به جمهوری اسلامی نمی باشند که چطور به خاطر وحدت و آگاهی مردم و عشق به ولایت، مات و مبهوت مانده اند؟ آیا نظیر این وحدت و این حضور پرشور در صحنه های گوناگون را، می توان در جاهای دیگری جست و جو کرد؟حدود 35 سال پیش بود که ملت شریف جمهوری اسلامی ایران، دست به براندازی حکومت مستکبرانه ی رژیم نحس پهلوی زده و پا به پای آن، حادثه ی بی نظیر "انقلاب" اسلامی را رقم زده است. در هیچ برهه ای از زمانِ پس از انقلاب نمی توان بحرانی را پیدا کرد که حل آن بحران با وجود  بصیرت ولایت و آگاهی ملت به مشکل و مانعی برخورد بکند. معاندین پست فطرتِ این نظام، روز به روز با شیوه ها و ابزارهای مختلفی قصد براندازی این نظام را در وهم می پرورانند و جای دارد که متذکر بشویم تسخیر لانه ی جاسوسی امریکا را، جنگ هشت ساله ی دفاع مقدس را و فتنه ی پرچالش سال 88 را.

   سال 88 را باید از پیچیده ترین برنامه های دشمنان و "تشنگان این خاک" به حساب آورد که آغاز آن از انتخابات ریاست جمهوری و اتمام آن در عاشورای حسینی رقم خورده است. اما جای سوال دارد که آیا این برنامه ی از پیش تعیین شده، برای ملت عظیم جمهوری اسلامی ایران هم پیچیده بود؟ پاسخ این سوال بی شک "خیر" خواهد بود. مگر دنیای غرب متوجه سیل بزرگ توجهات مناطق دور و نزدیک به جمهوری اسلامی نمی باشند که چطور به خاطر وحدت و آگاهی مردم و عشق به ولایت، مات و مبهوت مانده اند؟ آیا نظیر این وحدت و این حضور پرشور در صحنه های گوناگون را، می توان در جاهای دیگری جست و جو کرد؟

   سال 88 یعنی حماسه. حماسه ای که نقش منفی آن غرب و رأسش؛ امریکا بود و نقش مثبت آن ملت ایران زمین. حماسه ای که در امتداد راه امام خمینیِ کبیر(ره) بود. حماسه ای که راهبری آن به دست توانای ولایت فقیه بود. حماسه ای که دیگر حماسه های مناطق را به تبع خود در سوریه در لیبی در عراق در ترکیه و در دیگر مناطق مختلف دنیا رقم زد. سال 88 را باید یک انقلاب دانست. انقلابی که ادامه دهنده ی انقلاب 4 دهه ی پیش بود.

سال 88 یعنی شاخص. شاخصی که خط و مرز بین مؤمنان واقعی و غیرواقعی را مشخص می کند. شاخصی که خواص را از بی خواص مشخص می کند. شاخصی که یک مسلمان ولایی را از غیرولایی مشخص می کند.  خودی و غیرخودی را نشان می دهد. وطن پرستی و با هویتی را از بی هویت نشان می دهد. رهروان امام حسین(ع) را از کجروان نشان می دهد و در یک کلام، "حق" را از "ناحق" جدا می کند.

   ما دانشجویان پیرو مکتب امام و خط رهبری، فتنه گران را توصیه می کنیم به بازگشت و توبه از راه و عمل گذشته. یقینا راهپیماییِ کم سابقه ی 9 دی را همگی به یاد داریم و بی شک فتنه گرانِ آشوب گرِ مخربِ جامعه جواب کوبنده ای را از جانب ملت شریف جمهوری اسلامی دریافت کرده اند. هم اینک که 4سال از آن حادثه ی دلخراش در عاشورای حسینی می گذرد اجازه نخواهیم داد که أحدی فکر تجاوز از حدود و خطوط قرمز جمهوری اسلامی را بکند و تا این وحدت و این آگاهی و این شور در بین ملت و و در خون دانشجو وجود دارد هیچ کس هیچ غلطی نمی تواند بکند.

   سودجویان این چندسال و این چندوقت اخیر، متوجه باشند که تا دانشجو بیدار است اجازه سودجویی را به کسی نخواهد داد. نکند کسی بخواهد سینه ی چوب و چماقی چاک کند که با سدِ عظیمِ دانشجویانِ پیرو امام(ره) مواجه خواهد شد. کوچه ها و خیابان ها و سالن های مختلفی به نام "9دی" ثبت شده اند که این را به فال نیک می گیریم و بی شک روز 9دی، به خاطر اهمیت و عظمت این حادثه نام گذاری شده است که در تاریخ بماند و جماعت آشوب بدانند این آتشی است که خود برافروخته اند و باید تا روز توبه، زیر بار همه ی سختی ها و دشواری هایش بمانند و بپوسند.

   ما دانشجویان خط امامی، این روز را به رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی و به ملت شریف ایران تبریک می گوییم و همه ی مردم اسلام خواه و وطن خواه را به راهپیمایی روز 9 دی دعوت می کنیم. باشد که بیداری و همبستگی شما، موجبات و مقدمات فرج مولا صاحب الزمان(عج) را هرچه زودتر فراهم کند.

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه یاسوج
طبقه بندی: اخبار و اطلاعیه ها، 
ارسال توسط مدیر وبلاگ
موضوعات ویژه
هفته نامه
عضویت در هفته نامه

نظر سنجی
ارزیابی شما از این وبگاه؟

صفحات جانبی
لوگوی دوستان

ابزار اضافه