تبلیغات
...ریعان... - اولین جلسه واحد خواهران با حضورحاج آقا ثابت در ترم جدید
...ریعان...
اللهم اجعلنا من انصار المهدی

4 پیچ عظیم تاریخی وجود داشته که اولین آن بعثت پیامبر(ص)، دوم نهضت عاشورا، سوم انقلاب اسلامی ایران و چهارمین پیچ تحولات امروز جهان است؛ دگرگونی ست  با محوریت توحید و اسلام برای تغییرحرکت مردم به سمت راست تا زمینه­ی ظهور فراهم شود. البته نه به معنی حذف ظلم بلکه به معنی خانه نشینی و ناتوانی اظهار ظهور ظلم...

       

حاج آقا ضمن عرض سلام و خوشامد خدمت خواهران سخن خودشان را با این آیه از قرآن کریم که «خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی‌دهد مگر به دست خودشان» شروع کردند و گفتند که مناسبت این جلسه میلاد پیامبراکرم(ص) و ایام­الله دهه­ی فجر است و موضوع مورد بحث، تغییر و تحول­ست، که آیه شروع کننده هم نشان ازهمین موضوع دارد. ایشان اضافه کردند که تغییر و تحول یک جنبه­ی فردی دارد و یک جنبه اجتماعی؛ که جنبه فردیش همان خودسازی­ست، که درسیره­ی انبیا می­بینیم و بسیار توصیه شده. گاهی این تحول جمعی است؛ یعنی به  دنبال تغییردیگران نیز هستیم. امربه معروف ونهی از منکر نمونه­ای از آن است.البته این آیه اشاره به اساسی­ترین تغییردارد که همان تغییرخود فردهست و این تغییر است که مقدمه­ی تغییرجامعه است. حاج آقاهمچنین دراین میان قوم طالوت را مثال زدند و گفتند که مردم به دنبال فرمانده­ای برای فرارازقرارگرفتن زیرپرچم ظلم بودند و اشاره کردند به آیه­ای از قرآن که خداوند در این آیه می­فرمایند: «رسولانمان را فرستادیم تا مردم قیام کنند» یعنی این مردم هسنتد که قیام می کنند؛ تحت  فرماندهی رسولان. درواقع درطول تاریخ کار پیامبران، احساس درد درامت و نشان دادن مسیربود و مسیر را باید امت بپیمایند.

درادامه افزودند که تا کنون 4 پیچ عظیم تاریخی وجود داشته که اولین آن بعثت پیامبر(ص)، دوم نهضت عاشورا، سوم انقلاب اسلامی ایران و چهارمین پیچ هم تحولات امروز جهان است. دگرگونی است با محوریت توحید و اسلام برای تغییرحرکت مردم به سمت راست تا زمینه­ی ظهور فراهم شود. البته نه به معنی حذف ظلم بلکه به معنی خانه نشینی وناتوانی اظهارظهورظلم، که این پیچ امیدوارم آخرین پیچ تا ظهور دولت کریمه باشد. اما وظیفه مابه عنوان فرزندان انقلاب چیست؟

ایشان در ادامه بیان کردند که دریک دسته بندی می­توانیم بگوییم وظایفمان شامل: معرفت افزایی و جهت دهی به آن است.رسالتمان اقتضا می­کند که حوزه­ی معرفتیمان را وسعت بدهیم. همچنین افزودند که عمل صالح تثبیت کننده ایمان است و ایمان را باید با آب عمل آبیاری کنیم. و در ادامه گفتند: که علم گرایی وعقل گرایی دو بحث مجزا و قابل تفکیک هستند و برای رفع شبهات برخی افراد که برای هر موضوعی یک جواب علمی می­خواهند باید گفت که برخی اعتبارات از علوم تجربی حاصل می­شود و برخی از شهود و برخی از وحی و اینکه موضوعی از نظر علمی ثابت نشده باشد دلیل بر رد عقلانی آن نیست. و در آخر با توجه به سخن امام علی(ع) که فرموده­اند: درمسیر اهدافتان، از کمبود یار و یاور نهراسید؛ جاسه را باید توصیه به پایان رساندند. ایشان توصیه­ کردند که حرکت لاک پشتی بهتر از ایستادن و در جازدن است. هرکسی بایستد یعنی به عقب حرکت کرده است.
طبقه بندی: جلسات و سخنرانی ها، 
ارسال توسط مدیر وبلاگ
موضوعات ویژه
هفته نامه
عضویت در هفته نامه

نظر سنجی
ارزیابی شما از این وبگاه؟

صفحات جانبی
لوگوی دوستان

ابزار اضافه