تبلیغات
...ریعان... - گزارش هفتمین میزگرد آزاد دانشجویی خواهران 91/8/15
...ریعان...
اللهم اجعلنا من انصار المهدی

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 17 آبان 1391
اگر به بیماری ها فکر کنید میتوانید عادات بد غذایی را ترک کنید.


میزگرد آزاداندیشی ریعان با موضوع جایگاه غذا در اسلام با حضور خانم دکتر حسینی و جمعی از دختران دانشجو به این شرح است.

در قرآن درباره خوردن،موضوعات گوناگون ازجنبه های مختلف بحث شده است.اینکه آنچه اسم خدا بر آن برده نشده نخورید وآنچه اسم خدا بر آن آمده بخورید. در روایات آمده وقتی ذکر بسم الله گفته شود شیطان با انسان هم غذا نمی شود.به این ترتیب انرژی غذا به منابع الهی اتصال می یابد.

با این تصور که برخی منابع غذایی برای بدن نیاز است اما قیمت بالایی دارد و نبودش به سلامت جسمی ضرر می رساند چه باید کرد؟ 3همه چیز اسلامی و سالم نیست باید چکار کرد؟ عادات بد غذایی وجود دارد.نسل بعد چه خواهد شد؟می بینیم که مادران از جوانان امروز سالم ترند پس سطح تغذیه ما پایین است.

از سم سرطان زای د.د.ت برای سم پاشی میوه ها استفاده می شود.سوسیس و کالباس رایج در فست فودها در تمام کتاب های سرطان شناسی از عوامل سرطان زا معرفی شده است.جامعه به سمت غذاهای خوشمزه تراما مضرپیش می رود،چرا باید غذاها را  سرخ کنیم؟چون دوست داریم؟ نه چون خود محور هستیم نه خدا محور.اسراف یعنی تجاوز کردن از حد .با سرخ کردن مواد غذایی و از بین بردن مواد مغذی آن اسراف می شود.3 چرا برخی مواد غذایی مانند مرباها را خودمان درست نکنیم؟ میتوان از غذاهایی که مواد نگهدارنده سرطان زا ندارند استفاده کرد.

کدوحلوایی که منبع آهن است برای رویش مو،شادابی پوست وافزایش تمرکز بسیار مفید است.غذاهایی که آهن و کلسیم دارند را نباید با هم استفاده کرد.زرد چوبه ،چای سبز خواص ضد سرطانی دارند .دراسلام به خوردن نان جو توصیه شده نه مصرف برنج.3 چگونه غذا های مفید را خوشمزه طبخ کنیم؟

اگر به بیماری ها فکر کنیم می توانیم عادات غذایی بد را ترک کنیم. از عوامل مهم بیماری زنان چاقی است.فقط 1% آن مربوط به ژنتیک است و 99% آن به رژیم غذایی برمی گردد.با آگاهی از چگونه خوردن می توان آنرا متعادل کرد.طبقه بندی: میزگردهای آزاد، خواهران، 
ارسال توسط مدیر وبلاگ
موضوعات ویژه
هفته نامه
عضویت در هفته نامه

نظر سنجی
ارزیابی شما از این وبگاه؟

صفحات جانبی
لوگوی دوستان

ابزار اضافه