تبلیغات
...ریعان... - برگزاری سخنرانی با موضوع"پیچ عظیم تاریخی " توسط انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه یاسوج
...ریعان...
اللهم اجعلنا من انصار المهدی

بازتاب برگزاری سخنرانی با موضوع"پیچ عظیم تاریخی " توسط انجمن اسلامی دانشجویان مستقل در دانشگاه یاسوج در رسانه ها

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل سخنرانی راباموضوع"پیچ عظیم تاریخی "دردانشگاه یاسوج برگزارنمود. دراین سخنرانی تعداد زیادی ازدانشجویان شرکت نمودند سخنران جلسه نماینده اسبق شهرستان بویراحمد جناب آقای دکتر هدایت خواه بودند .
نماینده پیشین مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تأثیر انقلاب اسلامی، هرچه به سمت جلوتر حرکت کردیم، توجه بشریت به دین به عنوان سکه رایج ترویج شده است و گرایش به دین به عنوان ارزش تلقی می‌شود.
ستار هدایت‌خواه افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری،‌ انقلاب اسلامی سرآغاز تغییر در تاریخ و پیچ عظیم تاریخی است
 و این پیچ عظیم به نوعی نفی داروینیسم اجتماعی است.

بازتاب برگزاری سخنرانی با موضوع پیچ عظیم تاریخی

دیگر خبرگزاری ها: کبنانیوز ، خبرگزاری دانشجو  ، خبر گزاری دانشجویان ایران(ایسنا)

  وی اضافه کرد: تغییر جهت، نخستین مفهومی است که از واژه «پیچ» برداشت می‌شود و سختی و صعوبت پیچیدن برداشتی دیگر از این مفهوم است و هرچه شیء مورد نظر سنگین‌تر و عظیم‌تر باشد، حرکت و پیچیدن آن با سختی بیشتری همراه خواهد بود و آنچه از این واژه برداشت می‌شود، در تعبیر رهبر معظم انقلاب این است که پیچ سختی در حرکت انقلاب اسلامی در پیش است که در صورت حرکت در مسیر خود،‌ خطر پیچیدن در این پیچ عظیم کم خواهد بود.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: هدایت و کنترل در این پیچیدن به خاطر خطری که این پیچ عظیم را تهدید می‌کند از ضرورت خاصی برخوردار است. با توجه به سرنوشت‌ساز بودن این مفهوم، اگر هدایت و کنترل انجام شود، سرنوشت نیکی را برای ما به ارمغان می‌آورد وگرنه امکان سقوط نیز وجود دارد.
هدایت‌خواه با بیان اینکه "طبق تعبیر مقام معظم رهبری، ما در شرایطی از تاریخ قرار داریم که سرنوشت جهان و مسیر حرکت عمومی جامعه بشری در حال تغییر است"، به تغییرات جهان از دوران رنسانس اشاره کرد و گفت: بعد از رنسانس هرچه جلوتر بیاییم،‌ حاکمیت نظام الحادی و سکولاریستی غرب بر بشریت به سمت دوری از دین و دینداری حرکت می‌کرد و خیلی از متفکران آنها پایان عمر دین را اعلام کردند و خدا، ‌دین و ارزشهای الهی در زندگی بشر نقشی ایفا نمی‌کرد و سکولاریسم و اندیشه‌های صرفا مادی و بشری سکه رابج دنیا شده بود.
وی اضافه کرد: در این دوران، مکاتب مختلف بشری که با وجود تضادهای ظاهری، وجه اشتراک همه آنها دین‌ستیزی و کنار گذاشتن آن از صحنه زندگی بشر بود، ظهور کردند و دین را افیون توده‌ها دانستند.
این نماینده پیشین مجلس، به پیروزی‌های ظاهری این تفکر در عرصه‌های مختلف اشاره و اظهار کرد: غرب با غرور در حال طی این مسیر بود و تصورشان بر این شد که این مسیر به حاکمیت مطلقی که خدا و دین در آن نقش ایفا نمی‌کنند، منجر می‌شود، اما ناگهان در گوشه‌ای از این عالم اتفاقی به نام انقلاب اسلامی می‌افتد که با وقوع آن تمام بافته‌های نظری آنها در عرصه عمل باطل می‌شود و برای آنها باور کردنی نبود که این حرکت منشأ تحولاتی جدی در دنیای امروز باشد. دیری نگذشت که سردمداران تفکر غرب فهمیدند که این انقلاب متفاوت است و آمده تا مسیر حرکت تاریخ را تغییر دهد و در واقع باید انقلاب اسلامی را سرآغاز تغییر جهت تاریخ و لحظه آغاز پیچ تاریخی بدانیم.
وی با بیان اینکه "با توجه به تأثیر انقلاب اسلامی، هرچه به سمت جلوتر حرکت کردیم، توجه بشریت به دین به عنوان سکه رایج، ترویج شده است و گرایش به دین به عنوان ارزش تلقی می‌شود"، به سلطه بلامنازع دو ابر قدرت شرق و غرب بر جهان دو قطبی آن روزگار اشاره کرد و یادآور شد: انقلاب اسلامی با ظهور خود، پایان‌بخشی به سلطه شرق و غرب را با شعار نه شرقی و نه غربی فریاد زد.
هدایت‌خواه به رواج اندیشه داروینیسم اجتماعی در دنیای غرب اشاره و تصریح کرد: پیچ عظیم تاریخی که مقام معظم رهبری مطرح کردند، به نوعی نفی داروینیسم اجتماعی بوده است و عنوان می‌کند که سیر تکامل اجتماعی تاریخی داروینی بشر مدنظر نیست و باید این سیر تغییر جهت دهد و شاهدیم که این تغییر جهت در این پیچ در حال شکل‌گیری است. از دوران رنسانس انحطاط و پستی بشر شروع شده و این پیچ تاریخی می خواهد بشر را به مسیر اصلی خود برگرداند و روح اصلی این «پیچ» حرکت بشر به سمت روح خداپرستی است.
وی افزود: فروپاشی نظام سوسیالیستی شرق یکی از شواهد این مدعاست که به جرات باید گفت پایه‌های کمونیسم را انقلاب اسلامی متزلزل کرد و موجب فروپاشی آن شد.
این نماینده پیشین مجلس، تحولات منطقه را شاهد دیگری از این پیچ تاریخی عنوان کرد و گفت: تحولات منطقه در عصر قدرت بلامنازع غرب نشان‌دهنده این بوده که مسیر دنیا در حال تغییر است و مردم به گونه‌ای دیگر فکر می‌کنند.
هدایت‌خواه گرایش به دین در دنیای غرب، افول نظام لیبرال دموکراسی غرب و بشارت‌های امام خمینی (ره) را از جمله دیگر شواهد این پیچ تاریخی برشمرد و اظهار کرد: امام (ره) از همان روزهای نخست بشارت دادند که مسیر تاریخ بشر تغییر خواهد کرد و به روی ریل اصلی‌اش خواهد رفت و همچنین در سال 42 فرمودند که انقلاب ما سه مرحله خواهد داشت؛ مرحله اول، حاکم کردن اسلام در ایران، ‌مرحله دوم، حاکم کردن اسلام در منطقه و مرحله آخر، حاکمیت اسلام بر جهان خواهد بود.

انتهای خبر / پایگاه اطلاع رسانی وزارت علوم / کد خبر 17115 / صغری احسانی دیل




طبقه بندی: اخبار و اطلاعیه ها، 
ارسال توسط مدیر وبلاگ
موضوعات ویژه




هفته نامه
عضویت در هفته نامه

نظر سنجی
ارزیابی شما از این وبگاه؟





صفحات جانبی
لوگوی دوستان

ابزار اضافه