تبلیغات
...ریعان... - گزارش اولین جلسه واحد خواهران انجمن اسلامی مستقل 5/7/91
...ریعان...
اللهم اجعلنا من انصار المهدی

هفته ی گذشته اولین جلسه واحد خواهران

با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان و دبیر انجمن اسلامی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مسئول واحد خواهران،خانم انوری پور در مورد اهداف واحد  خواهران انجمن اسلامی و کارهایی که در ترم قبل انجام شده بود را ارایه دادند.و یکی از مهمترین کارهای واحد خواهران را برگزاری میزگردهای دانشجوی در حوزه ی زنان دانستند

 

 در ادامه حاج اقای ثابت مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان ضمن استقبال از این جلسات گفتند : امام آمد و فرزندان امام هم آمدند که اگر ایثارگری آنان نبود الآن وضع ما از هر کشور به ظاهر مسلمان بدتر بود. اگر در یک عصری امت در کنار امام حاضر نمی شدند بدون توجه به انقلاب اسلامی ،چند اتفاق برای امام پیش می آمد ،اولین اتفاق ،انزوا بود مثل امام علی(ع) یا شهادت مثل امام حسین(ع) و یا غیبت مثل امام عصر(عج). این مردم هستند که باید جلو آمده و قیام کنند ،مشکل غیبت امام عصر مردم هستند. مردم ما هشت سال در دفاع مقدس جنگیدند و الآن جبهه واحدی را ساخته اند لذا جا  داشته که امام این امت را بهترین امت دانسته اند وتنها چیزی که میتواند امام و امت را در کنار هم قرار دهد کار فرهنگی است.

 و نیز فرمودند علم و ایمان و تعهد مکمل یکدیگر هستند. اگر جامعه ساخته شود ،علوم طبیعی در خدمت ابلیس قرار نمی گیرد. آن دانشجویی که می فهمد کار فرهنگی چقدر ارزش دارد بخاطر آن بی خوابی می کشد و این کار فرهنگی است که در کار های فردی انسان را انسان نگه می دارد حتی اگر انقلابی در کار نباشد. مقام معظم رهبری می فرمایند کار فرهنگی آن چیزی است که حاضرم جانم را بخاطرش فدا کنم. و تصریح کردند کار فرهنگی موجب اتحاد و  پیشرفت کار هاست که زمینه تک روی را حذف و به عمل سرعت می بخشد و این همان خاصیت کار فرهنگی است. تک روی در کار فرهنگی هر چند ممکن است اشتباه نباشد ولی برای رسیدن به وحدت رویه باید در راستایی واحد عمل کرد. و ایشان همچنین با اشاره به آیه (( وتواصوا بالحق و تواصوا بالصبر)) فرمودند کار فرهنگی نیاز به صبر و شکیبایی نتیجه بخش دارد.

 

ایشان همچنین فرمودند: دو بحث در پیش روست ، یکی بحث تحریم هست که شروع شده و الآن جدی تر شده و دوم بحث انتخابات که در راه هست. و تصریح کردند اگر ما تا الآن نفس میکشیم از آن خاطر است که خداوند دشمن مان را احمق آفریده و به همین دلیل است که نحریم ها زیاد بر ما کارساز نبوده و همین باعث شده ما در این بین خود را ساخته و در همه سطوح رشد روز افزونی داشته باشیم. لذا ما باید همت و سرمایه گذاری مان در تقویت ایمان مردم باشد. و ایشان در بیانات خود از این سخن مقام معظم رهبری استفاده کردند که می فرمایند: (گرچه ممکن است دشمن با سنگ اندازی راه ما را کور کند ولی ما به راه خود ادامه میدهیم).

 ایشان فرمودند: الآن ما وظیفه داریم پیشاپیش به واسطه کار های فرهنگی ،از حضور مشارکتی مردم در انتخابات حماسه ای دیگر بیافرینیم. دشمنان در فیلم موهنی به ساحت مقدس رسول اکرم (ص) جسارت کردند که البته طبیعتا دشمن دشمنی خود را خواهد کرد و این دشمنی آنان از همان ظهور پیامبر (ص) با ترور شخصیت ها آغاز شد. دشمنان خواستند با دو عنصر شهوت و خشم پیامبر اسلام را تخریب کنند و ما البته با همین دو عنصر ایشان را زنده میکنیم همانطور که بوده و هست. اکنون رسالت پیامبران بر دوش ما امت اسلامی است. انقلاب لاجرم راه خود را ادامه خواهد داد و این ما هستیم که باید با انقلاب همراه باشیم  که این همراهی ، با اتحاد تشکل ها و نهاد ها ادامه می یابد.

 

 

دبیر انجمن آقای طاهری در ادامه ضمن بیان عباراتی چند در وصف بزرگی و کرامت پیامبر اکرم (ص) سخنی از مقام معظم رهبری ایراد فرموده و آن را الگویی برای ادامه فعالیت های انجمن اسلامی مستقل در جمهوری اسلامی دانستند ،بدین قرار که مقام رهبری می فرمایند:(هر جای این دنیا که قرار گرفتید همان جا را مرکز دنیا بدانید). ایشان تصریح کردند وقتی این روحیه مقام رهبری را تصور میکنیم در مدینه فاضله ما ،این همان کار فرهنگی است که اگر هر یک از ما خود را مرکز دنیا بدانند چه میشود.

 

 و فرمودند امروزه شرایط حساسی داریم ،هر چه پیش می رویم کار حساس تر میشود. انجمن امسال بنا دارد این جمله مقام معظم رهبری را که فرمودند:(امروز شرایط گیتی حساس و جهان درحال گذار از یک پیچ تاریخی بسیار مهم است.) را تبیین کند. الآن وظیفه ما شناخت جایگاه خود در این پیچ تاریخی است. کسی پیش بینی این اتفاقات موجود را نمیکرد و این ها همه گوشه هایی از یک پازل اند که دارند به یکدیگر می چسبند. حضرت امام به آن تعداد جمعیتی که همراه او بودند فرمودند شما همان سیصد و سیزده نفر بدر هستید. و اکنون شما با همین تعداد همان سیصد و سیزده نفر بدر هستید که باید به پا خیزید و قیام کنید.

 

ایشان همچنین فرمودند: ما در انجمن جایگاه ویژه ای را برای خواهران قایل هستیم و اکنون واحد خواهران در انجمن از نقاط قوت اند لذا باید روحیه آرمان خواهی را در خود بیشتر و بیشتر نمایند و باید سعی کنند در تمامی رفتار ها و روابط شان الگو باشند. و نیز افزودند: هدف یکی است لذا تشکل های مختلف باید با یکدیگر همکاری محکمی داشته باشند. ایشان همچنین در پایان با اشاره به وجود افراد خوش فکر و نخبه ، آینده ای روشن را برای انجمن امیدوار شدند.5/7/91
ارسال توسط مدیر وبلاگ
موضوعات ویژه
هفته نامه
عضویت در هفته نامه

نظر سنجی
ارزیابی شما از این وبگاه؟

صفحات جانبی
لوگوی دوستان

ابزار اضافه