تبلیغات
...ریعان... - خلاصه سخنان رهبر معظم انقلاب در اجلاس زنان بیداری اسلامی
...ریعان...
اللهم اجعلنا من انصار المهدی

ولی امر مسلمین حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار با زنان نخبه ،فرهیخته و مجاهد دنیای اسلام در اجلاس زنان بیداری اسلامی تاریخ 21/4/91 فرمودند:

نقش زنان در حرکت عظیم بیداری اسلامی را بی بدیل دانستند و با اشاره به تجربه پر برکت حضور زنان ایران در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی تاکید کردند: تداوم و تقویت و گسترش حضور زنان در این حرکت مبارک ،بی تردید پیروزی های فراوانی را برای ملت های مسلمان به دنبال خواهد داشت.

و افزودند: آشنایی و تعامل ایجاد شده در این اجلاس را مقدمه ای برای حرکتی موثر در روند احیای هویت و شخصیت زنان مسلمان قرار دهید. تلاش بانوان نخبه جهان اسلام برای احیای این هویت بزرگترین خدمت به امت اسلام است چراکه احساس هویت و بصیرت زنان مسلمان تاثیر شگرف و مضاعفی بر جریان بیداری اسلامی و کرامت امت اسلام خواهد داشت.

و فرمودند: غربی ها در عمق فرهنگ خود زن را کالا و وسیله ای برای تمتع مرد میدانند و همه امکانات خود را برای تحقق این هدف بکار گرفته اند و در حرکتی مزدورانه بر این نگاه گمراه کننده نام آزادی گذاشته اند همچنانکه بر جنایاتی مانند قتل و غارت ملت ها و تحمیل جنگ ها نام های فریبنده ای مانند آزادی طلبی ،حقوق بشر و دموکراسی میگذارند و اما اسلام به زن عزت بخش ،کرامت آفرین و رشد دهنده دارد و برای زن هویت و شخصیت مستقل قایل است.

زن در محیط اسلامی ،رشد علمی ،شخصیتی ،اخلاقی و سیاسی می یابد و در اساسی ترین مسایل اجتماعی در صنوف مقدم قرار دارد اما همچنان زن باقی میماند و به این مسیله افتخار میکند. زن و مرد هر کدام بر اساس خصوصیات جسمانی خود در ادامه آفرینش ،رشد و تعالی انسان و حرکت تاریخ نقش خاصی بر عهده دارند که در این میان نقش زن از نقش مرد مهمتر است.

نقش زنان در تحولات اجتماعی ،انقلاب ها و بیداری اسلامی نیز نقشی تعیین کننده است چراکه هر جا زنان در حرکتی اجتماعی حضوری آگاهانه می یابند پیشرفت آن حرکت تضمین شده است و این واقعیت ،ادامه و  تقویت حضور زنان در تحولات مصر لیبی بحرین یمن و دیگر نقاط دنیای اسلام را کاملا ضروری میسازد. 

حرکت بیداری اسلامی به شرط آسیب شناسی صحیح و مقابله با خطرات و آفت ها میتواند مسیر کنونی تاریخ را عوض کند. و  ایشان با تجلیل از انقلاب ملت های مسلمان در شما آفریقا و دیگر مناطق جریان بیداری اسلامی افزودند: مستکبران و در راس آنها آمریکا و صهیونیزم که در مقابل این حرکت عظیم غافلگیر شده اند و با همه وجود سعی میکنند  این حرکت را مهار و بر آن موج سواری کنند.

امروز زن مسلمان ایرانی سرافراز و عزتمند در همه عرصه های پیشرفت حضور دارد و زنان تحصیلکرده و نخبه این کشور جزو مومن ترین و انقلابی ترین زنان ایرانی هستند و غرب با هزاران وسیله تبلیغاتی و بمباران خبری تلاش میکند این واقعیت را دیگرگون جلوه دهد.

اللهم عجل لولیک الفرج
ارسال توسط مدیر وبلاگ
موضوعات ویژه
هفته نامه
عضویت در هفته نامه

نظر سنجی
ارزیابی شما از این وبگاه؟

صفحات جانبی
لوگوی دوستان

ابزار اضافه